Wyniki I etapu regionalnego – Lublin


Uroczyste podsumowanie I etapu regionalnego IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” w Lublinie odbędzie się 2 marca 2015 (poniedziałek) o godz. 10:00 w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, Sala Błękitna (ul. Spokojna 4).

Plan uroczystości:
– prezentacja albumu: „Zaplute karły reakcji”
– mgr Marcin Krzysztofik – „Zamordowani w więzieniu na Zamku Lubelskim w latach 1944-1945
– dr Sławomir Poleszak – „Podziemie niepodległościowe na Lubelszczyźnie 1944-1956
– dr Rafał Drabik – Bezprawie aparatu komunistycznego na przykładzie losów mjr Michała Kłosowskiego ps. „Rola” (Komendanta Okręgu Lubelskiego Narodowych Sił Zbrojnych)
– uroczyste podsumowanie I etapu regionalnego (Lublin) IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”, wręczenie nagród.

Skład jury I etapu regionalnego IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” w Lublinie:
Małgorzata Basińska – doradca plastyki Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli
dr Rafał Drabik – pracownik Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie
Ewa Grodecka – były nauczyciel metodyczny, nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum nr 19 w Lublinie
Ewa Kołodziejczyk – nauczyciel plastyki, bibliotekarz w Gimnazjum nr 9 w Lublinie
Monika Olędzka-Kozakiewicz – nauczyciel historii w Gimnazjum nr 9 w Lublinie
Urszula Sławek – nauczyciel bibliotekarz w Gimnazjum nr 9 w Lublinie
Karol Wołek – prezes Fundacji im. Kazimierza Wielkiego, wiceprezes Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych

Kategoria: szkoły gimnazjalne

Prace literackie – gimnazjum

I miejsce
Julia Teresa Pawłowska – Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Lublinie

II miejsce
Weronika Prażmo – Gimnazjum nr 24 w Lublinie

III miejsce
Natalia Wysocka – Gimnazjum Miejskie nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim

Wyróżnienia:
Gabriela Swatek – Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Wojsławicach Kolonii
Oliwia Sabat – Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach
Olimpia Occhipinti – Publiczne Gimnazjum Gminne im. Armii Krajowej w Iłży
Franciszek Futrzyński – Gimnazjum nr 16 im F. Chopina w Lublinie
Natalia Boguta – Zespół Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach, Gimnazjum nr 1
Maciej Łyżwiński – Gimnazjum im. C.K.Norwida w Garwolinie
Bartłomiej Morgaś – Zespół Szkół Samorządowych w Chodczy

Prace multimedialne – gimnazjum

I miejsce
Patryk Dawidowicz – Gimnazjum nr 19 w Lublinie

II miejsce
Dominika Sałajczyk – kl. 3 a, Gimnazjum w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaktorowie

III miejsce
Martyna Rachańczyk – kl. 3 a gimnazjum, Zespół Szkół Publicznych w Bystrzycy Starej

Wyróżnienia:
Natalia Janeczko – 3 a, Gimnazjum nr 19 w Lublinie
Patrycja Guzanek – kl. 3 a, Gimnazjum nr 6 w Płocku
Wiktor Noszczyk – kl. 2c, Publiczne Gimnazjum Samorządowe w Kazimierzy Wielkiej

Prace plastyczne – gimnazjum

II miejsce
Michalina Malinowska – Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Sulejówku

III miejsce
Aleksandra Blacha – Zespół Szkół w Krzemieniu

Wyróżnienia:
Aleksandra Siwiec – Publiczne Gimnazjum Samorządowe im. Noblistów Polskich w Kazimierzy Wielkiej
Katarzyna Czmielewska – Gimnazjum nr 6 w Chełmie

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne

Prace literackie – ponadgimnazjalne

I miejsce
Paweł Krzowski – II LO im. A.F.Modrzewskiego we Włodawie

II miejsce
Klaudia Krasna – Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim

III miejsce
Marta Helewska – ZS nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim

Wyróżnienia:
Bartosz Wawrzyńczuk – Zespół Szkół im. W.Grabskiego w Lublinie
Filip Piszczek – IV LO im. dra T.Chałubińskiego w Radomiu
Przemysław Bugaj – IV LO im. hetmana S. Żołkiewskiego w Siedlcach
Jakub Leśnowolski – III LO im. płk. D.Czachowskiego w Radomiu
Karolina Kuźmicz – XXIV LO w ZS nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie
Dorota Karpińska – I LO w Radzyniu Podlaskim
Bartłomiej Gawroński – LO nr 24, Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie

Prace multimedialne – ponadgimnazjalne

I miejsce
Angelika Raciborska – kl. Ib, Liceum im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim

II miejsce
Adrian Perec – kl. 1FT, Zespół Szkół nr 1 im. W.Grabskiego w Lublinie

III miejsce
Kinga Mirosław – Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Wyróżnienia:
Emilia Dudzicz – kl. 2c, VI LO w Lublinie
Adam Gontarski – kl. 2ld, Zespół Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego w Warszawie
Aleksandra Kryćka – Zasadnicza Szkoła Zawodowa SOSW im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą
Jakub Wąsowski – I LO im. Mikołaja Kopernika w Parczewie
Klaudia Szymańska – kl. II LO, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. AK Obwodu Głuszec w Grójcu

Prace plastyczne – ponadgimnazjalne

I miejsce
Kamila Kamińska – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Aleksandra Świętochowskiego w Gołotczyźnie, Sońsk

II miejsce
Patrycja Portka – Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim

III miejsce
Małgorzata Jaworska – III Liceum Ogólnokształcące im. płk. Dionizego Czachowskiego w Radomiu

Wyróżnienia:
Alan Aftyka – III Technikum Budowlane, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie
Michał Nowacki – Zespół Szkół nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim
Dagmara Stępień – Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli
Adam Kaczmarek – kl. II e, Akademickie Liceum Ogólnokształcącego przy PWSZ w Płocku