Wyniki I etapu regionalnego – Lublin


Uroczyste podsumowanie I etapu regionalnego V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” w Lublinie odbędzie się w dniu 1.03.2016 r. (wtorek) o godz.13.00 w Domu Akcji Katolickiej przy Parafii Św. Rodziny w Lublinie, ul. Jana Pawła II 11, Lublin. Rozstrzygnięcie konkursu będzie elementem oficjalnych państwowo-samorządowo-społecznych uroczystości w Lublinie.

 

Plan uroczystości:
12:00 – Msza św. w Kościele Św. Rodziny w Lublinie (ul. Jana Pawła II 11)
13:00-15:00 – oficjalne uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie w Domu Akcji Katolickiej przy Parafii Św. Rodziny (ul. Jana Pawła II 11):
– przemówienia zaproszonych gości;
– program artystyczny w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 9 im. cc. mjr H.Dekutowskiego ps. “Zapora” w Lublinie;
– podsumowanie I etapu regionalnego V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” w Lublinie i wręczenie nagród;
– sesja historyczna IPN oddział w Lublinie
– prezentacja pierwszego w Polsce Szlaku Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie

 

Skład jury I etapu regionalnego V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” w Lublinie:
Małgorzata Basińska – doradca plastyki Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli
dr Rafał Drabik – pracownik Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie
Ewa Grodecka – były nauczyciel metodyczny, nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum nr 19 w Lublinie
Ewa Kołodziejczyk – nauczyciel plastyk-bibliotekarz w Gimnazjum nr 9 w Lublinie
Karol Wołek – prezes Fundacji im. Kazimierza Wielkiego, wiceprezes Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

 

Kategoria: szkoły gimnazjalne

Prace literackie – gimnazjum

I miejsce
Anna Szczerba – kl. III a, ZS nr 2 w Konstancinie-Jeziornej

II miejsce
Bartłomiej Morgaś – kl. II, ZS Samorządowych w Chodczy

III miejsce
Kinga Skoczylas – kl. I, ZS w Kalinówce

Wyróżnienia:
Aleksandra Borecka – kl. If, Gimnazjum nr 1 w Józefowie
Magdalena Pałdyna – kl. Iag, ZS nr 2 w Konstancinie-Jeziornej
Kamila Natalia Wysocka  kl. IIIc, Gimnazjum Publiczne nr 2 w ZS w Siemiatyczach
Zuzanna Monika Lewalska – kl. 2c, Gimnazjum w Wiskitkach
Anna Bonecka – kl. 1i, Gimnazjum nr 16 w Lublinie
Piotr Kostrzewski – kl. 3a, Gimnazjum nr 77 w Warszawie
Maja Saj – kl 2c, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kraśniku
Dominika Sieniawska – kl. 2g, Gimnazjum Miejskie nr 2 w Mińsku Mazowieckim

 

Prace multimedialne – gimnazjum

I miejsce
Patrycja Kluch – Gimnazjum nr 19 w Lublinie

II miejsce
Klaudia Fijałkowska – Gimnazjum nr 6 w Radomiu

III miejsce
Patryk Głażewski – Gimnazjum nr 7 w Lublinie

Wyróżnienia:
Arkadiusz Rosik – Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Rusinowie
Angelika Jurczak – Gimnazjum nr 6 w Radomiu
Dominika Grabowska – ZS Samorządowych w Chotczy
Monika Sobiecka – Gimnazjum im kard. Stefana Wyszyńskiego w Wiskitkach
Zuzanna Gorczyca – Gimnazjum nr 1 w Kraśniku
Artur Chmiel – Gimnazjum Hufiec Pracy w Tomaszowie Lubelskim
Róża Hrymniak – Warszawa, Gimnazjum sióstr Felicjanek
Agnieszka Liponoga – Gimnazjum nr 1 w Kraśniku

 

Prace plastyczne – gimnazjum

I miejsce
Aleksandra Michta – Zespół Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu. Opiekun Jan Przeklasa.

II miejsce
Zuzanna Gołąb – Zespół Szkół Publicznych w Zaborowie

III miejsce
Jan Banaszkiewicz – Gimnazjum nr 1 w Konstancin-Jeziornej
Marcin  Górka – Gimnazjum w ZS nr 5 w Wołominie. “Ołtarz Żołnierzy Wyklętych”. Opiekun: Michał Prętkiewicz.

 

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne

Prace literackie – ponadgimnazjalne

I miejsce
Marta Helewska – kl. II, LO w Zespole Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim

II miejsce
Oliwia Bocian – kl. 2, Technikum Ekonomiczne w Regionalnym Centrum Eedukacji Zawodowej w Lubartowie

III miejsce
Artur Sadkowski – kl. 4 Technikum, Zespół Szkół w Mszczonowie

Wyróżnienia:
Tomasz Niedziałek – kl. I D, ILO w Starachowicach
Patrycja Ziółkowska – kl. 2cl, XXIV LO w ZS nr 5 w Lublinie
Renata Łomicka – kl. I c, III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Płocku
Karolina Sowa – kl. 2 b, LO w Janowie Lubelskim
Rafał Laszuk – kl. III Fc, Technikum Ekonomiczne nr 1 w ZS Licealnych i Ekonomicznych w Warszawie

 

Prace multimedialne – ponadgimnazjalne

I miejsce:
Bartłomiej Grudzień – I LO w Puławach

II miejsce:
Adrian Perec – ZS nr 1 im. W. Grabskiego w Lublinie

III miejsce:
Klaudia Szymańska – ZSP w Grójcu
Aleksander Korzeń – ZS im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach

Wyróżnienia:
Piotr Szmit – II LO im. M. Konopnickiej w Zamościu
Monika Kamińska – LO w Białobrzegach
Mariola Pachocka – ZS Ponadpodstawowych w Grójcu
Arkadiusz Urban – RCE2 w Lubartowie
Agata Grochowicz – ZSBiO Biłgoraju
Julia Sabała -LO im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcach
Amelia Kalicińska – ZSP w Grójcu
Konrad Tomasik – Zespół Szkół RCKU w Sochaczewie
Kinga Balińska – I LO im. KEN w Końskich
Kacper Wojtyna – II LO w Zamościu
Piotr Kwaczyński – I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach
Mateusz Marciniak – Zespół Szkół RCKU w Sochaczewie
Paulina Agaczyńska – ZS im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach

 

Prace plastyczne – ponadgimnazjalne

I miejsce
Małgorzata Jaworska – III LO im. płk Dionizego Czachowskiego w Radomiu. Opiekun Anna Kołodziejska.

II miejsce
Ewa Misztal – II LO im. Marii Konopnickiej w Zamościu

III miejsce
Adrianna Dąbrowska – IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach

Wyróżnienia
Karolina Szewczyk – Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie
Zuzanna Bartczak – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach
Anna Ewa Malinowska – Zespół Szkół Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku
Michał Nowacki – kl. 3 A, Zespół Szkół nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim