Wyniki I etapu regionalnego – Poznań


Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 1.03.2015 r. w ramach poznańskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, o godz. 15:00 w Sali Śniadeckich Collegium Maius Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przy ul. Fredry 10.

Skład jury I etapu regionalnego IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” w Poznaniu:
płk Jan Podhorski – Wiceprzewodniczący Rady Naczelnej Związku Żołnierzy NSZ, Przewodniczący Koła Powstańców Warszawskich NSZ – Środowisko „Sikora”, Żołnierz Wyklęty
Andrzej Churski – Prezes Okręgu Wielkopolskiego Związku Żołnierzy NSZ
dr Rafał Sierchuła – historyk, pracownik merytoryczny IPN Poznań, Wiceprezes Okręgu Wielkopolskiego Związku Żołnierzy NSZ
dr Dariusz Piotr Kucharski – historyk, Wiceprzewodniczący Społecznego Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Poznaniu
Maciej Witzberg – Prezes Stowarzyszenia „Wielkopolscy Patrioci”
Marcin Wiczuk-Wiczewski – członek Okręgu Wielkopolskiego Związku Żołnierzy NSZ
Łukasz Wiśniewski – Prezes Stowarzyszenia „Odra-Niemen” Oddział Wielkopolski
Łukasz Borowiak – Prezes Korporacji Akademickiej „HERMESIA”
Mariusz Serwa – członek Okręgu Wielkopolskiego Związku Żołnierzy NSZ

Kategoria: szkoły gimnazjalne

Prace literackie – gimnazjum

I miejsce
Maciej Mądry – kl. Ia gimnazjum, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. A. Mickiewicza w Lubiniu, pt.: „Moja opowieść o kpt. Tadeuszu Zajączku”

II miejsce
Michalina Witkowska – kl. III B, Gimnazjum nr 1 w Międzychodzie, pt.: „Przyjaciel – Feliks Perekładowski”

III miejsce
Mikołaj Koza – kl. 1a, Gimnazjum im. Z. Herberta we Wronkach, pt.: „ Dwaj Bracia Niezłomni”

Prace multimedialne – gimnazjum

I miejsce
Paweł Zawal – kl. IIa, Gimnazjum nr 43 im. PTPN w Poznaniu, pt.: „Film o Żołnierzach Wyklętych”

II miejsce
Michalina Maćkowiak – kl. IIc, Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Luboniu, pt.: „Władysław Borowiec – Bohater Niezłomny”

III miejsce
Magdalena Bernaciak – kl.3a, Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Toruniu, pt.: „ Bracia”

Prace plastyczne – gimnazjum

I miejsce
Anna Rafalik – kl. 1GB, ZSO nr 10, Gimnazjum Dwujęzyczne im. Dąbrówki w Poznaniu, pt.: „Wyklęta Armia – Siła Narodu”

II miejsce
Alicja Rosiak – Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim, pt.: „Żołnierze Wyklęci 1944-1963”

III miejsce
Franciszek Viscardi – kl. III B, ZSSO Gimnazjum nr 2 w Skierniewicach, pt.: „Niezłomni”

Wyróżnienia:
Ewelina Lefik – kl. Ia, Gimnazjum w Okonku, pt.: „Niezłomni do końca”
Sandra Michalak – kl. III G, Gimnazjum i LO Umiejętności Twórczych w Łodzi, pt.: „Pocztówka”
Natalia Dwornik – kl. III, Gimnazjum w Ostrówku, pt.: „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Nieznani”

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne

Prace literackie – ponadgimnazjalne

I miejsce
Monika Patryniak – kl. II, I LO im. Powstańców Wielkopolskich w Koźminie Wielkopolskim, pt.: „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

II miejsce
Marcin Maliszewski – kl. 3a, LO im. H. Sienkiewicza we Wrześni, pt.: „Umundurowanie i wyposażenie Żołnierza Polskiego Podziemia Antykomunistycznego w latach 1945-1953

III miejsce
Dawid Ciembka – Zespół Szkół Zawodowych i Policealnych im. dr Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu, pt.: „Oddział Czesława Lecińskiego „Szefa Czesia” w nowotomyskiem”

Wyróżnienie:
Marcin Nawrocki – kl. III f, Zespół Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy, pt.: „Życiorys Jerzego Gadzinowskiego pseud. „Szary”

Prace multimedialne – ponadgimnazjalne

I miejsce
Antoni Woliński – kl. II E, VII LO im. Dąbrówki w ZSO nr 10 w Poznaniu, film pt.: „Ostatni”

II miejsce
Paweł Stępniewski – kl. III L, Liceum Katolickie, Zespół Szkół Katolickich im. bł. ks. Władysława Demskiego w Inowrocławiu, pt.: „Pułkownik Łukasz Ciepliński”

III miejsce
Jakub Reśliński – kl. II, I LO im. Jarosława Dąbrowskiego w Rawiczu, pt.: „Mieczysław Norberczak – ostatni żołnierz AK-W z Rawicza”

Prace plastyczne – ponadgimnazjalne

I miejsce
Anna Filipowiak – kl. 2 AL., Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, pt.: „Żołnierze Wyklęci –Bohaterowie Niezłomni”

II miejsce
Magdalena Zawisła – klasa III c Technikum, Zespół Prywatnych Szkół Ponadgimnazjalnych w Chodzieży, pt.: „Obiecuję pamiętać o Was – jedni z wielu Bohaterów Wyklętych Wielkopolski”

III miejsce
Maria Zielniewicz – kl. Ic, II LO im. gen. Zamojskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu, pt.: „Pamięć o Żołnierzach Wyklętych”