Region Szczeciński – wyniki I etapu III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”


Region Szczecin obejmuje województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, lubuskie.

Skład jury:
dr hab. Jerzy Lipczyński – wykładowca, rzeźbiarz
Joanna Pieciukiewicz – dziennikarz i reportażysta, reż. filmu dokumentalnego: “Honor Generała” o gen. Stanisławie Sosabowskim
Sylwester Chruszcz – architekt, Prezes Fundacji im. Bolesława Chrobrego
Paweł Majewicz – historyk, dyrektor Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” Oddział w Szczecinie
Bartłomiej Ilcewicz – historyk i politolog, Sekretarz Okręgu Szczecińskiego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych
Michał Adamczyk – architekt

LAUREACI:

Kategoria: prace plastyczne

Szkoły gimnazjalne

I MIEJSCE

Jakub Wianecki – klasa III G, Zespół Szkół Plastycznych im. W. Hasiora w Koszalinie

II MIEJSCE

Dawid Leon Lewandowski – tytuł pracy: “Symbol Żołnierzy Wyklętych”, klasa III, Zespół Szkół w Mikołajkach Pomorskich

III MIEJSCE

Michalina Pisarczyk – kl. 3e, Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika, Połczyn Zdrój

Szkoły ponadgimnazjalne

I MIEJSCE

Marcelina Niedbało – tytuł pracy: “Żołnierze Wyklęci”, klasa IV apl, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Malborku

II MIEJSCE

Monika Kulasek – tyt. pracy: “Łzą malowane, ku pamięci przelanej krwi naszych ojców”, klasa 1 Nawigacyjna A, Zespół Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy, Kołobrzeg

III MIEJSCE

Jan Piotrowski – tyt. pracy: “Żołnierze Wyklęci Cześć Waszej Pamięci”, klasa 1 fs, II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie

 

Kategoria: prace literackie

Szkoły gimnazjalne

I MIEJSCE

Joanna Wójcik – tyt. pracy: “Cena wolności”, klasa I g, Zespół Szkół w Nowym Worowie

II MIEJSCE

Małgorzata Duzinkiewicz – tyt. pracy “Zachować się jak trzeba…”, klasa II g, Gimnazjum nr 2 im. AK w Kwidzynie

III MIEJSCE

Klaudia Sroczyńska – tyt. pracy: “Panny Niezłomne”, klasa 3 d, Gimnazjum nr 10 w Szczecinie

Szkoły ponadgimnazjalne

I MIEJSCE

Karolina Musiał – tyt. pracy: “Przesłanie Witolda Pileckiego”, I LO im. Ks. Elżbiety, Szczecinek

II MIEJSCE

Agnieszka Zdyb – tyt. pracy: “Historia bez happy end’u”, klasa I d, V LO im. Zbigniewa Herberta w Słupsku

III MIEJSCE

Szymon Sawaniewski – tyt. pracy: “Pamiętnik”, ZSP nr 2 w Malborku

Wyróżnienia:

Błażej Jankowski – “Pokonani niezwyciężeni”, klasa II f, I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku

Karol Dąbrowski – tyt. pracy: “Żołnierze Wyklęci – wspomnienia kombatanta”, klasa 1 d, I LO w Słupsku

 

Kategoria: prace multimedialne

Szkoły gimnazjalne

I MIEJSCE

Łukasz Zych – tyt. pracy: “Żołnierze Wyklęci na znakach Podziemnej Poczty Solidarności”, klasa I, Publiczne Gimnazjum, Trzebiatów

II MIEJSCE

Joanna Barczykowska – tyt. pracy: “Jan Tabortowski ps. “Bruzda”. Żołnierz zawsze wierny”, klasa 3 d, Publiczne Gimnazjum, Trzebiatów

III MIEJSCE

Monika Zaborowska – tyt. pracy: “Żołnierze Wyklęci. Członkowie niepodległościowej partyzantki antykomunistycznej”, klasa III, ZSP nr 2 w Kościerzynie

Szkoły ponadgimnazjalne

I MIEJSCE

Łucja Kowalska – tyt. pracy: “Żołnierze Wyklęci – Rotmistrz Witold Pilecki”, ZSP nr 2 w Malborku

II MIEJSCE

Dorota Jankowska – tyt. pracy: “Bojowy Oddział Armii”, klasa 1 c, Katolickie LO im. św. Maksymiliana Kolbego, Szczecin

III MIEJSCE

Patrycja Dłutowska-  tyt.pracy: “Wyklęci ale niezapomniani”, klasa I Tib, Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie