Region Poznański – wyniki I etapu III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”


Region Poznań obejmuje województwa: wielkopolskie, łódzkie, kujawsko-pomorskie.

Skład jury:
płk. Jan Podhorski – Wiceprzewodniczący Rady Naczelnej Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Żołnierz Wyklęty
Andrzej Churski – Prezes Okręgu Wielkopolskiego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych
dr Rafał Sierchuła – historyk IPN Poznań, Wiceprezes Związku Żołnierzy Narodowcy Sił Zbrojnych
Maciej Witzberg – Prezes Stowarzyszenia „Wielkopolscy Patrioci”
Przemysław Bogaczyk – Przewodniczący Koła „Poznań” ZŻNSZ
Mariusz Serwa – koordynator Konkursu na Region Poznań, Stowarzyszenie “Wielkopolscy Patrioci”
Łukasz Wiśniewski – Prezes Stowarzyszenia Odra-Niemen, Oddział “Wielkopolska”

LAUREACI:
Kategoria: prace plastyczne

Szkoły gimnazjalne

I MIEJSCE

Oliwia Wojtowicz – klasa I GB, Gimnazjum Dwujęzyczne im.Dąbrówki, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 10

II MIEJSCE

Krzysztof Stróżowski – Gimnazjum im. II Korpusu Polskiego Zdobywców Monte Cassino w Krzyżanowie
Aleksandra Adamczyk – Gimnazjum im. II Korpusu Polskiego Zdobywców Monte Cassino w Krzyżanowie

III MIEJSCE

Sandra Adamiak –  Gimnazjum im. II Korpusu Polskiego Zdobywców Monte Cassino w Krzyżanowie

Szkoły ponadgimnazjalne

I MIEJSCE

Katarzyna Matczak –  klasa I, L.O., Zespół Szkół Nr 1 w Krośniewicach

II MIEJSCE

Paulina Kasprzyk – klasa 2e, I L.O. im.B.Chrobrego w Gnieźnie

III MIEJSCE

Karolina Gruchała – klasa 2e, I LO im.B.Chrobrego w Gnieźnie
Zuzanna Łosiak – klasa 1PT, Prywatne Technikum im.J.I.Paderewskiego w Lubaszu

Kategoria: prace literackie

Szkoły gimnazjalne

I MIEJSCE

Barbara Mikołajewska  – esej tytuł: „Zbigniew Przybysz – historia Żołnierza Wyklętego”, klasa IIc G, Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza

II MIEJSCE

Michał Fredrych – esej tytuł: „Honor,walka,życie,śmierć- Wspomnienia Kombatanta”, klasa 1GA, Dwujęzyczne Gimnazjum im. Dąbrówki w ZSO nr 10 w Poznaniu

III MIEJSCE

Paulina Klabińska – esej tytuł: „Magia wolności”, Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Zespole Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Kąkolewie

Szkoły ponadgimnazjalne

I MIEJSCE

Paweł Suchomski – esej tytuł: „Oprawcy żołnierzy wyklętych – wczoraj i dziś”, klasa 2c, Zespół Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy

II MIEJSCE

Aleksandra Sobierajska – esej tytuł: „Niepokonani – Żołnierze Wyklęci-Bohaterowie Niezłomni”, klasa I Technikum, Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego

III MIEJSCE

Patryk Pawłowski – esej tytuł: „Mściwy Jastrząb”, klasa II LO Zespół Szkół Nr 1 w Krośniewicach


Kategoria: prace multimedialne

Szkoły gimnazjalne

I MIEJSCE

Michalina Chudzińska – prezentacja pt. „Żołnierze Wyklęci. Wspólne dziedzictwo. Wspólna pamięć”, klasa IIId, Gimnazjum Zespół Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pępowie

II MIEJSCE

Marcin Wesołowski – prezentacja pt. „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”, klasa Id, Gimnazjum im.Adama Mickiewicza w Kaźmierzu

III MIEJSCE

Kamila Fajczyk – prezentacja pt. „Żołnierze Wyklęci”, klasa II gimnazjum, Zespół Szkół im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Szelejewie

Szkoły ponadgimnazjalne

I MIEJSCE

Antoni Woliński – film pt. „Nieznany”, klasa Ie, VII L.O. w Poznaniu

II MIEJSCE

Sandra Sznyr – prezentacja pt. „Żołnierze Wyklęci”, klasa 3t, Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile

III MIEJSCE

Mateusz Staruch – prezentacja pt. „Żołnierze Wyklęci-Bohaterowie Niezłomni”, klasa II Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie

WYRÓŻNIENIA

Natalia Chuda – prezentacja pt.: „Żołnierze Wyklęci-Bohaterowie Niezłomni”, klasa 2d, I L.O. im.B.Chrobrego w GnieźnieWeronika Kozłowska – prezentacja pt.: „ Żołnierze Wyklęci-Bohaterowie Niezłomni”, klasa 2d. I L.O. im.B.Chrobrego w Gnieźnie

Jury postanowiło przyznać nagrody specjalne:

Józefina Siałkowska – praca pisemna, książka pt.: „Moja Rodzina”, I L.O. im. Mikołaja Kopernika w Toruniu
Kamil Haniszewski – film pt.: „Żołnierze Wyklęci-Bohaterowie Niezłomni”, Gimnazjum Nr 6 w Zielonej Górze