Region Wrocławski – wyniki I etapu III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”


Region Wrocław obejmuje województwa: dolnośląskie, małopolskie, opolskie i śląskie.

Jury konkursu: przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu, pracownicy naukowi Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, nauczyciele wrocławskich szkół, filologowie, historycy i artyści współpracujący ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen. Jury oceniło 104 nadesłanych prac:
– prace pisemne     – 40 prac,
– prace multimedialne    – 33 prace,
– prace plastyczne    – 31 prac.

Wszystkich Laureatów Konkursu wraz z opiekunami zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród w Konkursie, które odbędzie się w dniu 17 marca 2014 roku (poniedziałek), o godzinie 12.00, we Wrocławiu, w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, plac Powstańców Warszawy 1.

LAUREACI:

Kategoria: prace plastyczne

Szkoły gimnazjalne

I MIEJSCE

Aneta Bargiel – Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Trzebnicy

II MIEJSCE

Sara Larysz – Gimnazjum Sportowo-Językowe w Trzebnicy

III MIEJSCE

Kinga Richter – Gimnazjum w Walcach
Igor Żurowski – Gimnazjum nr 4 w Tarnowie

Szkoły ponadgimnazjalne

I MIEJSCE

Barbara Knach – Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy

II MIEJSCE

Martyna Musiał – Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Środzie Śląskiej

III MIEJSCE

Michał Waciński – Zespół Szkół w Polkowicach

WYRÓŻNIENIA

Kinga Frąckowiak – II LO w Dzierżoniowie

Kategoria: prace literackie

Szkoły gimnazjalne

I MIEJSCE

Agata Odrowąż-Piramowicz – Gimnazjum Sportowo-Językowe w Trzebnicy

II MIEJSCE

Magdalena Błaszczyńska – Gimnazjum nr 5 w Głogowie

III MIEJSCE

nie przyznano

Szkoły ponadgimnazjalne

I MIEJSCE

Jan Sapieha – LO w Kłodzku

II MIEJSCE

Marcin Faron- I LO w Oleśnicy

III MIEJSCE

Jeremi Dobrzański – I LO w Jeleniej Górze

Kategoria: prace multimedialne

Szkoły gimnazjalne

I MIEJSCE

Michał Święch – Gimnazjum nr 32 w Krakowie

II MIEJSCE

Kamil Macek – Zespół Szkół Sportowych w Dąbrowie Górnicze

III MIEJSCE

nie przyznano

Szkoły ponadgimnazjalne

I MIEJSCE

Adrian Szlembarski – Zespół Szkół Techniczno-Budowlanych w Wałbrzychu

II MIEJSCE

Kacper Woliński – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy

III MIEJSCE

Tomasz Lew – Technikum Budowlane w Wodzisławiu Śląskim