Wyniki I etapu regionalnego – Białystok


plakat-konkurs-zw2015a - małySkład jury I etapu regionalnego IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” w Białymstoku:

Dariusz Wasilewski – prezes Fundacji Obowiązek Polski
Adam Andruszkiewicz – kwartalnik Myśl.pl
Marcin Zabłudowski – historyk
Wojciech Niedzielo – kwartalnik Myśl.pl
Łukasz Bardłowski – v-ce prezes TG Sokół Białystok

Kategoria: szkoły gimnazjalne

Prace literackie – gimnazjum (więcej…)

Wyniki I etapu regionalnego – Wrocław


plakat-konkurs-zw2015a - małyWszystkich laureatów Konkursu wraz z opiekunami, przedstawicieli wyróżnionych placówek zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród w Konkursie, które odbędzie się w dniu 2 marca 2015 roku (poniedziałek), o godzinie 13.00, we Wrocławiu, w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, plac Powstańców Warszawy 1. Laureatom nieobecnym prześlemy nagrody pocztą.

Plan uroczystości w dniu 2.03.2015:
1. Wystąpienia organizatorów – podsumowanie wyników konkursu oraz prezentacja książki z pracami laureatów poprzedniej edycji. Informacja o organizacji wystawy nagrodzonych prac plastycznych i pozostałych biorących udział w dwóch ostatnich konkursach – Termin – maj 2015, Wrocławskie Dni z Rotmistrzem Pileckim we Wrocławiu.
2. Wystąpienie przedstawiciela Rodzin Żołnierzy Wyklętych – mjr Zbigniew Lazarowicz ps „Bratek”, syn Adama Lazarowicza ps. „Klamra”
3. Wystąpienie kpt Stanisława Wołczaskiego, powstańca warszawskiego, żołnierza AK
4. Wystąpienie kpt Stefana Siejki, Prezesa Wrocławskiego Oddziału Związku Młodocianych Więźniów Politycznych „Jaworzniacy”
5. Wystąpienie prof. Mariana Rutkowskiego, żołnierza Brygady Świętokrzyskiej NSZ (więcej…)

Wyniki I etapu regionalnego – Lublin


plakat-konkurs-zw2015a - małyUroczyste podsumowanie I etapu regionalnego IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” w Lublinie odbędzie się 2 marca 2015 (poniedziałek) o godz. 10:00 w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, Sala Błękitna (ul. Spokojna 4).

Plan uroczystości:
– prezentacja albumu: „Zaplute karły reakcji”
– mgr Marcin Krzysztofik – „Zamordowani w więzieniu na Zamku Lubelskim w latach 1944-1945
– dr Sławomir Poleszak – „Podziemie niepodległościowe na Lubelszczyźnie 1944-1956
– dr Rafał Drabik – Bezprawie aparatu komunistycznego na przykładzie losów mjr Michała Kłosowskiego ps. „Rola” (Komendanta Okręgu Lubelskiego Narodowych Sił Zbrojnych)
– uroczyste podsumowanie I etapu regionalnego (Lublin) IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”, wręczenie nagród. (więcej…)

Wyniki I etapu regionalnego – Poznań


plakat-konkurs-zw2015a - małyUroczyste wręczenie nagród odbędzie się 1.03.2015 r. w ramach poznańskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, o godz. 15:00 w Sali Śniadeckich Collegium Maius Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przy ul. Fredry 10.

Skład jury I etapu regionalnego IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” w Poznaniu:
płk Jan Podhorski – Wiceprzewodniczący Rady Naczelnej Związku Żołnierzy NSZ, Przewodniczący Koła Powstańców Warszawskich NSZ – Środowisko „Sikora”, Żołnierz Wyklęty
Andrzej Churski – Prezes Okręgu Wielkopolskiego Związku Żołnierzy NSZ
dr Rafał Sierchuła – historyk, pracownik merytoryczny IPN Poznań, Wiceprezes Okręgu Wielkopolskiego Związku Żołnierzy NSZ
dr Dariusz Piotr Kucharski – historyk, Wiceprzewodniczący Społecznego Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Poznaniu
Maciej Witzberg – Prezes Stowarzyszenia „Wielkopolscy Patrioci”
Marcin Wiczuk-Wiczewski – członek Okręgu Wielkopolskiego Związku Żołnierzy NSZ
Łukasz Wiśniewski – Prezes Stowarzyszenia „Odra-Niemen” Oddział Wielkopolski
Łukasz Borowiak – Prezes Korporacji Akademickiej „HERMESIA”
Mariusz Serwa – członek Okręgu Wielkopolskiego Związku Żołnierzy NSZ (więcej…)