Wyniki II etapu ogólnopolskiego VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”


09-01-2018 plakat konkurs 2018Uroczyste podsumowanie 2 etapu ogólnopolskiego VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” odbędzie się w Lublinie 9 kwietnia 2018 roku o godz. 11:00 w Sali Konferencyjnej Instytutu Pamięci Narodowej Odział w Lublinie, ulica Wodopojna 2. Zgrupowanie laureatów i wyróżnionych odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia 2018 r., szczegóły pod linkiem: http://konkurswykleci.pl/2018/03/28/plan-zgrupowania-laureatow-vii-edycji-ogolnopolskiego-konkursu-zolnierze-wykleci-bohaterowie-niezlomni/

Skład jury etapu ogólnopolskiego VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”:

Małgorzata Basińska – doradca plastyki Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli

dr Michał Duraczewski – pracownik Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie

dr Rafał Drabik – pracownik Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie

Ewa Grodecka – były nauczyciel metodyczny, nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum nr 19 w Lublinie

Ewa Kołodziejczyk – nauczyciel plastyk-bibliotekarz w Gimnazjum nr 9 w Lublinie

Agata Roman, historyk sztuki, nauczyciel plastyki

Karol Wołek – prezes Fundacji im. Kazimierza Wielkiego, prezes Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Martyna Burek – historyk

 

Kategoria: szkoły podstawowe i klasy gimnazjalne

Prace literackie – szkoły podstawowe i klasy gimnazjalne

I miejsce

Dominika Twarowska, Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Krzyżu Wielkopolskim, Opiekun: Jarosław Komara.

II miejsce

Wojciech Żołnacz, Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmnie, opiekun: mgr Magdalena Nowakowska.

III miejsce

Gabriela Pyczek, Szkoła Podstawowa nr 20 w Kielcach, Opiekun: dr Marcin Dzikowski.

Wyróżnienie:

Dominika Antosz, Szkoła Podstawowa w Zakliczynie, Opiekun: mgr Anna Okońska.

Patrycja Wilgos, Publiczna Szkoła Podstawowa w Białopolu, Opiekun: Joanna Rondoś.

Julita Węska, Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Krzyżu Wielkopolskim, Opiekun: Jarosław Komara.

Dominik Olczyk, Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Krzyżu Wielkopolskim, Opiekun: Jarosław Komara.

Prace multimedialne – szkoły podstawowe i klasy gimnazjalne

I miejsce

Tomasz Sempek, Zespół Niepublicznych Niepłatnych Szkół w Tarnowie, Opiekun: Mateusz Michalski.

II miejsce

Zofia Żak, Zespół Niepublicznych Niepłatnych Szkół w Tarnowie, Opiekun: Mateusz Michalski.

Jagoda Chowaniec, ZPO w Miąsowej, Opiekun: mgr. Małgorzata Kosowska.

III miejsce

Łukasz Chałon, Publiczne Gimnazjum Samorządowe im. Noblistów Polskich w Kazimierzy Wielkiej, Opiekun: Romualda Adamczyk.

Wyróżnienie:

Kamil Szynal, SP im. Bohaterów Września 1939 roku w Jordanowie.

Magdalena Fait, Zespół Szkół Publicznych, Gimnazjum z oddziałami dwujęzycznymi i integracyjnymi im. A. Einsteina.

Michał Hoffman, Katolicka Publiczna Szkoła w Polkowicach.

Laura Szwiec, Szkoła Podstawowa nr 19 w Lublinie, opiekun: Marta Bednarczyk.

Prace plastyczne – szkoły podstawowe i klasy gimnazjalne

I miejsce

Karolina Bronisz, Publiczne Gimnazjum im. Bolesława Prusa w Niedźwiadzie, tytuł: „Wolność Wilczych Serc”, Opiekun: Edyta Kowalczyk.

II miejsce

Weronika Miśkiewicz, Szkoła Podstawowa w Kodrąbie.

III miejsce

Julia Kwiatkowska, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim.

Wyróżnienie:

 Agnieszka Kwiecień, Zespół Szkół Podstawowych i Przedszkolnych im. Jana Pawła II w Czechach, Opiekun: Ewa Pędziwiatr

Gabriela Boska, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku, tytuł: „5 II 2017 r. Tato, awansowałeś…”. Opiekun: Maria Białasz.

Nikola Ostrowska, Zespół Placówek Oświatowych w Miąsowej, Opiekun: mgr. Małgorzata Kosowska.

Kategoria: szkoły średnie

Prace literackie – średnie

I miejsce

Karolina Drewa, Powiatowy Zespół Szkół nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, Opiekun: Ewa Sowińska.

II miejsce

Wiktoria Kielczyk, Prywatne  Liceum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie.

III miejsce

Arkadiusz Patalan, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w

Łomży, Opiekun: mgr Paweł Drożyner.

Wyróżnienia

Aleksandra Rogan, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.

Justyna Jasińska, Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach.

Prace multimedialne – średnie

 

I miejsce

Przemysław Kania, II LO w Bolesławcu.

II miejsce

Jakub Sikora, Zespół Szkół technicznych w Częstochowie.

III miejsce

Damian Trzeszkowski, Zespół Szkół technicznych w Częstochowie.

Wyróżnienia:

Sebastian Czobot, Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie, Opiekun: Sylwia Wójcik-Wilkołazka.

Jakub Szpręglewski, II LO w Stargardzie, Opiekun: ks. Marcin Miczkuła.

Anna kozioł, Zespół Szkół Łączności nr 14 w Krakowie.

Kamila Goike, Wejherowo, Opiekun: Ewa Sowińska.

Klaudia Fijałkowska, XI LO w Radomiu, Opiekun: Joanna Głogowska.

Prace plastyczne – średnie

I miejsce

Olimpia Szanter, CXIX LO w Warszawie.

II miejsce

Daria Stryjak, I LO im. B. Chrobrego w Gnieźnie.

III miejsce

Natalia Skrzypek, III LO im. Mikołaja Kopernika w Busko-Zdroju, Opiekun: Agnieszka Bałaga.

Wyróżniania:

Aleksandra Kantur, III LO im. Mikołaja Kopernika w Busko-Zdroju, Opiekun: Agnieszka Bałaga.

Karolina Latusek, Akademickie LO w Rzeszowie, Opiekun: Wojciech Kubala.

Przemysław Dybaś, Akademickie LO w Rzeszowie, Opiekun: Wojciech Kubala.

Joanna Burlikowska, Zespół Szkół im. Ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu.