Wyniki I etapu regionalnego – Kraków


09-01-2018 plakat konkurs 2018Uroczyste podsumowanie I etapu regionalnego VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” w Krakowie odbędzie się w dniu 6.03.2017 r. (wtorek) o godz. 16.00 w Hotelu Europejskim ul. Lubicz 5.

 

Kontakt w sprawie wyników i uroczystego podsumowania konkursu w Krakowie: dr Krzysztof Tenerowicz, tel. 533-514-185.

 

 

Skład jury I etapu regionalnego VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” w Krakowie:

 

dr Krzysztof Tenerowicz- Fundacja Prosto z mostu

dr Rafał Łatka- Instytut Pamięci Narodowej

Jagoda Wojciechowska- grafik, malarz

Bartosz Fluder- literat, stowarzyszenie Endecja

Michał Barnaś- portal Prostozmostu24.pl

Kategoria: szkoły podstawowe i klasy gimnazjalne

Prace literackie – szkoły podstawowe i klasy gimnazjalne

I miejsce

Szymon Filipek, SP im. Jana Matejki w Kamionce Małej

II miejsce

Nie przyznano

III miejsce

Nie przyznano

Wyróżnienia:

Dominika Antosz, SP im. Lanckorońskich, Opiekun: Anna Okońska.

Aleksandra Adamska, Społeczne Gimnazjum nr 5, opiekun: Patrycja Ornat.

Kinga Kapinos, Gimnazjum nr 2 w Mielcu.

 

Prace multimedialne – szkoły podstawowe i klasy gimnazjalne

I miejsce

Kamil Szynal, SP im. Bohaterów Września 1939 roku w Jordanowie.

II miejsce

Zofia Żak, Zespół Niepublicznych Niepłatnych Szkół w Tarnowie, Opiekun: Mateusz Michalski.

III miejsce

Tomasz Sempek, Zespół Niepublicznych Niepłatnych Szkół w Tarnowie, Opiekun: Mateusz Michalski.

Wyróżnienia:

Piotr Śledziona, ZSO 1 w Mielcu, Opiekun: Sylwia Leśniowska.

Magdalena Fait, Zespół Szkół Publicznych, Gimnazjum z oddziałami dwujęzycznymi i integracyjnymi im. A. Einsteina.

 

Prace plastyczne – szkoły podstawowe i klasy gimnazjalne

I miejsce

Gabriela Różak, SP im. Lanckorońskich Zakliczyn, Opiekun: Anna Okońska.

II miejsce

Katarzyna Chryń, SP nr 15 Tarnowskie Góry, Opiekun: Danuta Wowro.

III miejsce

Nie przyznano

 

 

Kategoria: szkoły średnie

Prace literackie – średnie

I miejsce

Natalia Gąsiorek, II LO im. Mikołaja Kopernika w Mielcu.

II miejsce

Nie przyznano

III miejsce

Nie przyznano

 

Prace multimedialne – średnie

I miejsce

Damian Trzeszkowski, Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie, Opiekun: Justyna Wartacz.

II miejsce

Jakub Sikora, Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie, Opiekun: Justyna Wartacz.

III miejsce

Julia Jugowiec, Zespół Szkół Gastronomicznych w Tarnowskich Górach, Opiekun: Paweł Janicki.

Wyróżnienia:

Anna Kozioł,  Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku

 

Prace plastyczne – średnie

I miejsce

Joanna Burlikowska, Zespół Szkół im. Ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu

II miejsce

Przemysław Dybaś, Akademickie LO w Rzeszowie, Opiekun: Wojciech Kubala.

III miejsce

Julia Kołodziej, Akademickie LO w Rzeszowie, Opiekun: Wojciech Kubala.

Wyróżnienia:

Karolina Latusek, Akademickie LO w Rzeszowie, Opiekun: Wojciech Kubala.

Zuzanna Maciejczyk, Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych Liceum Plastyczne, Opiekun: Paweł Janicki.

Agnieszka Lange, Zespół Szkół łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.