Wyniki I etapu regionalnego – Kraków


Uroczyste podsumowanie I etapu regionalnego V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” w Krakowie odbędzie się w środę, 9 marca o godz. 17:00 w Sali Kolumnowej Hotelu Europejskiego w Krakowie, ul. Lubicz 5 (5 min. od Dworca PKP/PKS ).

 

Skład jury I etapu regionalnego V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” w Krakowie:
Krzysztof Tenerowicz – redaktor naczelny kwartalnika „Myśl.pl”
dr Rafał Łatka – Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, „Glaukopis”
Marta Tenerowicz – wiceprezes fundacji „Prosto z mostu”
Rafał Bąk – Fundacja Centrum im. Władysława Grabskiego

 

Kategoria: szkoły gimnazjalne

Prace literackie – gimnazjum

I miejsce
Przemysław Kotulski – Gimnazjum Sportowe nr 2 w ZS im. KEN w Radlinie

II miejsce
Aleksandra Adamska – Społeczne Gimnazjum nr 5 STO w Krakowie

III miejsce
Sara Kapusta – Gimnazjum im. Księcia J. Poniatowskiego w Mnikowie k. Morawicy

Wyróżnienia
Oliwia Szołtysik – Gimnazjum nr 11 w Bytomiu
Arkadiusz Guzik – IV Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji w Nowym Targu

 

Prace multimedialne – gimnazjum

I miejsce
Nie przyznano

II miejsce
Nie przyznano

III miejsce
Nie przyznano

Wyróżnienia:
Górnisiewicz Bartłomiej – Gimnazjum nr 3 w Myślenicach
Kostrzewa Aleksandra – Publiczne Gimnazjum im. bł. K. Kózkówny w Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Radłowskiej
Przemysław Kowalik – Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Łabowej

 

Prace plastyczne – gimnazjum

I miejsce
Nie przyznano.

II miejsce
Dominika Grabarczyk – Gimnazjum im. ks. dr G. Klapucha w Czyżowicach

III miejsce
Andrzej Piechaczek – Gimnazjum nr 16 im. Bohaterów Monte Cassino w Zabrzu

Wyróżnienia:
Sebastian Hankus – Gimnazjum nr 3 w Myślenicach
Mikołaj Burgielski – Chrześcijańskie Gimnazjum „Uczeń” w Krakowie

 

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne

Prace literackie – ponadgimnazjalne

I miejsce
Artur Maślanka – I LO im. M.Kopernika w Żywcu

II miejsce
Paulina Pasternak – Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie

III miejsce
Dominika Żuchowska – Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie

Wyróżnienia:
Agnieszka Cebula – ZS im. ks. Staszica w Tarnobrzegu

 

Prace multimedialne – ponadgimnazjalne

I miejsce
Jakub Lalik – Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie

II miejsce
Aleksandra Małoszewska – I LO im. S. Żeromskiego w Zawierciu

III miejsce
Paweł Sieciński – Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie

Wyróżnienia:
Sylwester Zięba – ZST w Mielcu
Szymon Zyguła – Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie
Aleksandra Borkowska – Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie

 

Prace plastyczne – ponadgimnazjalne

I miejsce
Michał Szepietowski – Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach
Dominik Fabian – ZS Mechanicznych im. Żołnierzy Września w Namysłowie

II miejsce
Julia Baran – Akademickie LO w Rzeszowie

III miejsce
Urszula Oczkoś – LO w Centrum Edukacyjnym Radosna Nowina 2000 w Liszkach

Wyróżnienia:
Benita Barnaś – ZS im. ks. Staszica w Tarnobrzegu
Piotr Bartyzel – Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie
Julia Czyżowska – Akademickie LO w Rzeszowie