Wyniki I etapu regionalnego – Szczecin


Uroczyste podsumowanie I etapu regionalnego V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” w Szczecinie odbędzie się w dniu 3 marca 2016 r. o godz. 12:00 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” Oddział w Szczecinie, ul. Kaszubska 20/3 w Szczecinie.

Skład jury I etapu regionalnego IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” w Szczecinie:
Sylwester Chruszcz – architekt, prezes Fundacji im. Bolesława Chrobrego
Bartłomiej Ilcewicz – Wiceprezes Okręgu Szczecin Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych
Anna Kiezik – studentka Architektury i Urbanistyki
Bernarda Korycko – Przewodnicząca Rady Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Szczecinie.

Kategoria: szkoły gimnazjalne

Prace literackie – gimnazjum

I miejsce
Szymon Górny – Katolickie Gimnazjum w Koszalinie, ul. St. Staszica 38, 75-452 Koszalin

II miejsce
Alina Markulak – Katolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarach

III miejsce
Miłosz Szmal – Publiczne Gimnazjum im. Książąt Pomorza Zach., w Trzebiatowie

Wyróżnienia
Magdalena Sobierajska – Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w ZSO nr 2 w Słupsku
Magdalena Bródka – (wiersz) „W hołdzie Żołnierzom Wyklętym”, Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Kwidzynie

Prace multimedialne – gimnazjum

I miejsce
Agata Jędrzejewska – Gimnazjum nr 4 w Słupsku

II miejsce
Filip Sitarz – Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Kwidzynie

III miejsce
Anna Wałęska – Gimnazjum nr 3 w Kołobrzegu

Wyróżnienia
Patrycja Niżyńska – Gimnazjum nr 3 im. Zjednoczonej Europy w Kołobrzegu
Szymon Rożej – Zespół Publicznego Gimnazjum i SP w Baninie

Prace plastyczne – gimnazjum

I miejsce
Natalia Szymańska – Zespół Szkół Społecznych w Korlinie

II miejsce
Julia Majewska – Gimnazjum nr 29 im Jana Kochanowskiego w Gdańsku

III miejsce
Marta Wróblewska – Gimnazjum Publiczne – Zespół Szkół w Mikołajkach Pomorskich

Wyróżnienie
Patrycja Ciesielska – Publiczne Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Rymaniu

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne

Prace literackie – szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce
Aleksandra Rogan – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim

II miejsce
Barbara Sobierajska – LO nr 2 z Oddz. Dwujęzycznymi w ZSO nr 2 w Słupsku

III miejsce
Nikodem Chmiel – VII LO w Gdyni

Wyróżnienie
Marzena Jędrzejczyk – II LO im. C. K. Norwida w Stargardzie

Prace multimedialne – szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce
Weronika Mańkowska – II LO w Stargardzie

II miejsce
Kamil Wojciechowski – Zespół Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu

III miejsce
Michał Kołtowski – Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim

Prace plastyczne – szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce
Grzegorz Solarz – Kwiatkowski – Liceum Plastyczne im. Tadeusza Eysymonta w Gryficach

II miejsce
Jan Piotrowski – II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie

III miejsce
Tomasz Rogacki – Technikum Informatyczne SCI w Szczecinie

Wyróżnienia
Paulina Książkiewicz – Liceum Centrum Edukacji Zdroje w Szczecinie
Oktawia Gwiaździńska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim