Wyniki 2 etapu ogólnopolskiego IV edycji Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”


plakat-konkurs-zw2016 -malyUroczyste podsumowanie 2 etapu ogólnopolskiego IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” w Lublinie odbędzie się 30 marca 2015 (poniedziałek) o godz. 11:00 w Trybunale Koronnym w Lublinie (Stare Miasto).

Plan zgrupowania laureatów IV edycji Konkursu.

Skład jury 2 etapu ogólnopolskiego IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”:
Małgorzata Basińska – doradca plastyki Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli
dr hab. Anna Boguszewska, prof. UMCS – Instytut Sztuk Pięknych Wydział Artystyczny UMCS
dr Rafał Drabik – pracownik Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie
dr Justyna Dudek – pracownik Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie
Ewa Grodecka – były nauczyciel metodyczny, nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum nr 19 w Lublinie
Ewa Kołodziejczyk – nauczyciel plastyk-bibliotekarz w Gimnazjum nr 9 w Lublinie
dr hab. Mieczysław Ryba, prof. KUL – Kierownik Katedry Historii Systemów Politycznych XIX i XX w. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
Karol Wołek – prezes Fundacji im. Kazimierza Wielkiego, wiceprezes Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Kategoria: szkoły gimnazjalne

Prace literackie – gimnazjum

I miejsce
Szymon Górny – Katolickie Gimnazjum w Koszalinie

II miejsce
Natalia Wysocka – Gimnazjum Miejskie nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim

III miejsce
Wojciech Hyla – Gimnazjum nr 2 im Armii Krajowej w Kwidzynie

Wyróżnienia:
Natalia Boguta – Zespół Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach, Gimnazjum nr 1
Zofia Pietrzykowska – Gimnazjum KTK w Bielsko-Białej
Arkadiusz Guzik – IV Gimnazjum Małopolskie Centrum Edukacji w Nowym Targu
Mikołaj Koza – Gimnazjum im. Z. Herberta we Wronkach
Michalina Witkowska – Gimnazjum nr 1 w Międzychodzie
Oliwia Sabat – Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach
Natalia Górak – Gimnazjum im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Mnikowie

Prace multimedialne – gimnazjum

I miejsce
Patryk Dawidowicz – Gimnazjum nr 19 w Lublinie

II miejsce
Karolina Tyndyk – Publiczne Gimnazjum im. Książąt Pomorza Zachodniego w Trzebiatowie

III miejsce
Magdalena Bernaciak -Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Toruniu

Wyróżnienia
Dominika Sałajczyk – Gimnazjum w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaktorowie
Przemysław Kania – Gimnazjum Samorządowe nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir w Bolesławcu
Wiktor Noszczyk – Publiczne Gimnazjum Samorządowe w Kazimierzy Wielkiej
Michalina Maćkowiak – Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Luboniu

Prace plastyczne – gimnazjum

I miejsce
Klaudia Klosa – Gimnazjum nr 7 w Szczecinie

II miejsce
Aleksandra Blacha – Zespół Szkół w Krzemieniu

III miejsce
Michalina Malinowska – Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Sulejówku

Wyróżnienia:
Anna Rafalik – ZSO nr 10, Gimnazjum Dwujęzyczne im. Dąbrówki w Poznaniu
Joanna Totoś – Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Łabowej
Ewelina Brudzeńska – Gimnazjum im. Straży Granicznej w Bezledach
Aneta Bargiel – Powiatowe Gimnazjum Sportowo-Językowe w Trzebnicy
Katarzyna Czmielewska – Gimnazjum nr 6 w Chełmie
Ewelina Lefik – Gimnazjum w Okonku

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne

Prace literackie – ponadgimnazjalne

I miejsce
Monika Stachoń – I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu

II miejsce
Marta Helewska – Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim

III miejsce
Paweł Krzowski – II LO im. A.F.Modrzewskiego we Włodawie

Wyróżnienia:
Dawid Ciembka – Zespół Szkół Zawodowych i Policealnych im. dr Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu
Klaudia Krasna – Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
Katarzyna Witkiewicz –Technikum Geologiczne, Zespół Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika w Zielonej Górze
Dorota Karpińska – I LO w Radzyniu Podlaskim
Patrycja Gołąbek – Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej
Katarzyna Kanik – I LO im. Mikołaja Kopernika w Żywcu

Prace multimedialne – ponadgimnazjalne

I miejsce
Jakub Reśliński – I LO w Rawiczu

II miejsce
Piotr Szołdra – ZSO w Pawłowicach im. Jana Pawła II

III miejsce
Angelika Raciborska – Liceum im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim

Wyróżnienia:
Jakub Fiedoruk – Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku
Adrian Ryba – Technikum nr 9 we Wrocławiu
Antoni Woliński – VII LO im. Dąbrówki w ZSO nr 10 w Poznaniu
Adrian Perec – Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie
Paweł Stępniewski – Liceum Katolickie, Zespół Szkół Katolickich im. bł. ks. Władysława Demskiego w Inowrocławiu

Prace plastyczne – ponadgimnazjalne

I miejsce
Jan Piotrowski – II LO im. Mieszka I w Szczecinie

II miejsce
Nie przyznano.

III miejsce
Julia Baran – Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie
Michał Nowacki – Zespół Szkół nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim

Wyróżnienia:
Kamila Kamińska – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Aleksandra Świętochowskiego w Gołotczyźnie, Sońsk
Maria Zielniewicz – II LO im. gen. Zamojskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu
Paulina Książkiewicz – Centrum Edukacji – Zdroje w Szczecinie
Aleksandra Stompor – II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego
w Legnicy
Małgorzata Jaworska – III Liceum Ogólnokształcące im. płk. Dionizego Czachowskiego w Radomiu
Patrycja Portka – Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim