Region Lubelski – wyniki I etapu III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”


Region Lublin obejmuje województwa: lubelskie, podkarpackie, mazowieckie, świętokrzyskie. W związku z tym, że w regionie lubelskim na Konkurs nadesłano ponad połowę prac z ponad 800, jakie  wzięły udział w całym konkursie we wszystkich regionach, jury konkursu zdecydowało o wyróżnieniu większej liczby prac.

Skład jury:
Justyna Dudek - pracownik Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie
dr Rafał Drabik – pracownik Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie
dr Anna Boguszewska – Wydział Artystyczny UMCS
Karol Wołek – nauczyciel wos i historii, wiceprezes Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, prezes Fundacji im. Kazimierza WielkiegoBarbara Oratowska – kierownik Muzeum Lubelskiego Oddział Martyrologii Pod Zegarem
Ewa Mochol - nauczyciel historii w IV Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie
Ewa Grodecka – były nauczyciel metodyczny, nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum nr 19 w Lublinie
Aneta Teterycz – nauczyciel języka polskiego w IV Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie
Elżbieta Skóra – nauczyciel plastyki
Małgorzata Basińska – doradca plastyki Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli

LAUREACI:

Kategoria: prace plastyczne

Szkoły gimnazjalne

I MIEJSCE

Marcelina Dembińska – Gimnazjum nr 58 w Warszawie

II MIEJSCE

Magdalena Smyk – Gimnazjum nr 19 w Lublinie

III MIEJSCE

Jakub Sikora –  Publiczne Gimnazjum w Niekłanie Wielkie
Małgorzata Jaworska – tyt, pracy: „Pomimo wszystko walczymy, my pokolenie z bohaterstwa znane”, Gimnazjum nr 8 w Radomiu

WYRÓŻNIENIA:

Maria Lewczyk – tyt. pracy: „Zapomniani bohaterowie”, Gimnazjum nr 1 w Kraśniku
Kinga Radkowska – Gimnazjum nr 73 w Warszawie
Weronika Sulewska – Gimnazjum nr 9 w Lublinie
Michał Mazurkiewicz – tyt. pracy: „Ostatni wierni II Rzeczypospolitej”, Gimnazjum nr 8 w Lublinie
Maja Mazur – Gimnazjum nr 19 w Lublinie
Karolina Łuszczyńka – tyt. pracy: „W hołdzie Żołnierzom Wyklętym”, Gimnazjum w Rudzie Malenickiej

Szkoły ponadgimnazjalne

I MIEJSCE

Monika Stachowicz, ZS nr 1, Siedlce

II MIEJSCE

Paweł Dudziński „Ocalić od zapomnienia”, II LO im, Konopnickiej w Zamościu.

III MIEJSCE

Katarzyna Burek „Żołnierze Wyklęci” , III LO im. płk Dionizego Czachowskiego w Radomiu

WYRÓŻNIENIA:

Dagmara Stępień, ZS Rolniczych w Pszczelej Woli, „płk. Łukasz Ciepliński”
Monika Delega, ZS im. Jędrzeja Śniadeckiego, Pionki, „Leśni ludzie – Żołnierze Wyklęci”
Katarzyna Leszczyńska „Las Wyklętych”, I LO w Sanoku
Olga Olszewska, ZS Ekonomiczno-Kupieckich w Płocku, „Wspomnienie”
Ewa Kowalenko, ZS Rolniczych w Pszczelej Woli, „Wierni Polsce”

Kategoria: prace literackie

Szkoły gimnazjalne

I MIEJSCE

Marta Helewska – klasa 3f, Gimnazjum Miejskie nr 2 w Mińsku Mazowieckim

II MIEJSCE

Michał Łuczka – Marki, klasa 2, Katolickie Gimnazjum

III MIEJSCE

Wiktoria Marzec – tyt. pracy: „Odebrali im tylko życie”, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kraśniku

WYRÓŻNIENIA:

Joanna Witkowska – klasa 2d, Gimnazjum nr 9 w Lublinie
Jakub Leśnowolski – klasa 3c, Publiczne Gimnazjum w Przytyku
Aleksandra Kowaleczko – klasa 2c, Gimnazjum nr 15 w Lublinie

Szkoły ponadgimnazjalne

I MIEJSCE

Przemysław Bugaj – Siedlce

II MIEJSCE

Agnieszka Bronisz – Lublin

III MIEJSCE

Krystian Spyt – Lipsko

WYRÓŻNIENIA:

Szymon Rydzewski – Płock
Maciej Małyszek – Kraśnik
Klaudia Bińczyk – Grójec
Konrad Mierzwa – Rzeszów
Agnieszka Janicka – Puławy

Kategoria: prace multimedialne

Szkoły gimnazjalne

I MIEJSCE

Bartłomiej Grudzień – Puławy, film

II MIEJSCE

Rafał Szelągowski-Mąka –  Warszawa

III MIEJSCE

Weronika Kurasz – Komorniki

WYRÓŻNIENIA

Angelika Włodarek – Strzała
Hubert Wojtas – Warszawa
Zuzanna Partyka – Ruda Maleniecka
Patryk Dawidowicz – Lublin
Angelika Raciborska – Mińsk Mazowiecki

Szkoły ponadgimnazjalne

I MIEJSCE

Kinga Mirosław – Lublin

II MIEJSCE

Lidia Tobiasz – Rzeszów

III MIEJSCE

Joanna Staniak – LudwinKatarzyna Barwinek – Kielce

WYRÓŻNIENIA

Kamil Skrobowski – Lublin
Eliza Ruba – Pionki
Kinga Narkun – lublin
Patrycja Małek – Biłgoraj
Anna Kowalska – Zamość